Koncerty plenerowe

Czas wiosenno- letni to sezon imprez i koncertów plenerowych. Muzyka na żywo to nie lada gratka dla miłośników muzycznych brzmień. Bez wątpienia koncert na żywo brzmi inaczej i dużo lepiej niż odsłuchiwanie nagrań studyjnych. Koncerty plenerowe nie są jednak sobie równe. Zazwyczaj tego typu wydarzenia mają miejsce podczas ogólnych imprez, gdzie koncert stanowi wyłącznie dopełnienie innych atrakcji.
Jeśli jednak jesteś miłośnikiem muzyki i masz ochotę zażyć sporej dawki muzyki na żywo, warto udać się na typowo muzyczny festiwal. Obecnie organizowany jest szereg festiwali, na których spotykają się miłośnicy konkretnych rodzajów muzyki. Festiwal zazwyczaj kojarzony był z muzyką typowo rockową. Takim wydarzeniem jest bez wątpienia przystanek Woodstock, który niezmiennie od kilkunastu lat cieszy się sporym uznaniem zarówno wśród osób młodych, jak i starszych, a nawet rodzin z dziećmi. Melomani lubiący muzykę nieco bardziej rozrywkową bez wątpienia znajdą także imprezy z muzyką typowo rozrywkową. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się nowoczesna muzyka elektroniczna, gdzie łączone są klasyczne brzmienia muzyczne z nowatorskimi, elektronicznymi rytmami. Wiele imprez festiwalowych jest istnym rajem dla osób preferujących lekką muzykę, przy której można się zrelaksować, jak np. reggae. Również dla osób mających słabość do muzyki poważnej znajdzie się szeroki wachlarz koncertów, gdzie króluje muzyka klasyczna i instrumentalna. Bez wątpienia główną zaletą koncertów plenerowych oraz festiwali jest to, że melomani mogą posłuchać wyłącznie takiej muzyki, jaka ich interesuje. To także świetna okazja do tego, by poznać osoby, mające podobne zainteresowania i muzyczne preferencje.
Co ważne, festiwale mają przewagę nad klasycznymi koncertami plenerowymi, głównie ze względu na to, że na festiwale nie trafiają przypadkowe osoby, a wyłącznie ci, zainteresowani danym rodzajem muzyki czy twórczością danego artysty. O czym należy pamiętać wybierając się na koncert plenerowy lub festiwal? Przede wszystkim pamiętajmy, że imprezy plenerowe, gdzie są duże skupiska osób, nie trudno o kradzieże.
Bądźmy zatem ostrożni, starajmy się mieć wszystkie ważne rzeczy, jak portfel czy dokumenty blisko siebie, unikajmy zabierania ze sobą sporych toreb czy plecaków- ich kontrola, zwłaszcza podczas zabawy na koncercie będzie sporym wyzwaniem. Pamiętajmy także, że koncert plenerowy to nie rewia mody. Wybierając się na imprezę w plenerze postawmy w pierwszej kolejności na wygodę! To podstawa udanej zabawy. Warto także pamiętać, by trzymać się grupy, z którą się przybyło. Koncerty plenerowe zazwyczaj organizowane są dla sporej ilości odbiorców- w takich sytuacjach mogą zatem wystąpić problemy z siecią komórkową i zasięgiem. Jeśli zatem wybierasz się na tego typu imprezę ze znajomymi, staraj się nie odłączać od grupy.