Co musi miec kazdy aktor?

Żeby uprawiać zawód aktora, należy mieć kilka zasadniczych cech, które nie oszukujmy się, nie wszyscy mają. Dlatego też w momencie, kiedy ktoś aspiruje do zawodu aktora, musi się zastanowić, czy dysponuje tym zestawem cech, które mają za zadanie pomóc mu w tym życiu. Aktor musi być przede wszystkim odporny na wszelkiego rodzaju obciążenia psychiczne. Nie raz przyjdzie mu czytać o sobie w sieci różne rzeczy, raz dobre, innym razem złe.

Będzie mnóstwo oszczerstw, kalumnii, negatywnych ocen i tak dalej. Będą memy, przerobione zdjęcia i inne cuda, które sprawią, że taki początkujący aktor może się po prostu załamać.
Dlatego też odporność psychiczna jest tu jedną z zasadniczych cech. Trzeba być odpornym i trzeba umieć nie brać sobie do serca tego wszystkiego, co mówią ludzie. Kolejną zaletą, którą muszą mieć, jest dobra pamięć. Aktor codziennie musi uczyć się scenariusza, a bez nauczenia się go nie ma dosłownie mowy o tym, żeby zagrać dobrą rolę, scenariusz trzeba umieć, jeżeli go nie umiemy, to marnujemy czas na zdjęciach. Trzeba też dobrze wyglądać. Zauważyłeś, że aktorzy, aktorki i celebryci w ogóle mają piękne włosy, nie mają zmarszczek i zawsze są jakoś lepiej czy gorzej ubrani? Ma to związek przede wszystkim z tym, że ludzie ciągle na nich patrzą, ciągle ich oglądają, dlatego też tak konieczne jest, żeby dbali o sobie.
Botox, wypełniacze, operacje plastyczne – to jest tutaj na porządku dziennym. Aktor musi inwestować w swój wygląd, co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Prezencja jest przecież jego wizytówką. Jeżeli aktor wygląda młodo, może zagrać dużo szerszy przekrój ról. Będą tam zarówno role osoby młodszej niż jest w rzeczywistości, jak i starszej, bo z postarzaniem nie ma akurat żadnego problemu.