Na czym polega aktorstwo?

Na czym polega aktorstwo?

Aktorstwo nie jest łatwym kawałkiem chleba. Trzeba przyznać, że jest to jeden z najtrudniejszych zawodów, a już przede wszystkim dlatego, że człowiek jest przez cały czas na świeczniku. Aktorstwo polega przede wszystkim na odgrywaniu jakichś konkretnych, z góry ustalonych ról. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, żeby wcielić się w jakąś rolę i spełnić oczekiwania twórców filmu, tak więc stać się tą osobą, w rolę której się wcielamy.
Nie jest to naprawdę łatwe, Wypożyczalnia kamperów ale trzeba przyznać, że ludzie lubią ten zawód. W Polsce mamy naprawdę dużo aktorów i na całym świecie tak samo.

Aktorstwo to przede wszystkim umiejętności udawania. Nie każdy potrafi tak dobrze wczuć się w rolę, żeby śmiać się i płakać na zawołanie. To naprawdę nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Dlatego też nie dziwi fakt, że w czołówce aktorów są wciąż te same twarze. Niektórzy ludzie są dosłownie gwizdami jednego sezonu, a to oznacza, że zagrają w jednym, dwóch filmach i później są już spaleni. Prostym przykładem jest odtwórca głównej roli w filmie Kevin sam w domu. Jego rola była tak dobra, tak wpisała się w pamięć ludzi, że gwiazdor już zawsze był z nią kojarzony i już nigdy nie mógł dostać żadnego, znaczącego angażu.
Podobnie było z Gajosem po Czterech pancernych i psie. Jego rola była również tak zjawiskowa, że później był już zbytnio z nią kojarzony. Aktorstwo jest więc sztuką bycia bardzo dobrym, ale broń Boże za dobrym, bo to może zamknąć nam drzwi do dalszej kariery. Aktorstwo jest też sztuką bycia lepszym od innych. Trzeba przecież chodzić na castingi i precastingi, na których konieczne jest zaprezentowanie swoich umiejętności aktorskich i pokazanie, czy wpisujemy się w daną rolę. Czasami należy posiadać odpowiedni wygląd, innym razem natomiast trzeba się czegoś konkretnego nauczyć.
To wszystko nie jest łatwe, tak idealnie wygląda tylko na ekranie.